Anunt selectie

Compania de Apa Targoviste Dambovita SA organizeaza in data de 13.02.2020, ora 10.00, la sediul social din Targoviste, bld IC Bratianu, nr.50, concurs pentru ocuparea unui post vacant de Inspector Resurse Umane, cod COR: 333304, in cadrul Oficiului Juridic - Gestiune Personal.

Cerinte minime pentru ocuparea postului:

- studii superioare absolvite cu diploma de licenta sau echivalent;

- cunostinte de utilizare a PC; - programe/cursuri de formare/pregatire profesionala in specializarea Inspector Resurse Umane;

- fara fapte inscrise in cazierul judiciar;

- apt pentru a munci.

Descrierea Postului

-Comunicarea cu superiorii, egalii şi subordonaţii pentru asigurarea informării superiorilor, colegilor şi subordonaţilor prin telefon, în scris, e-mail sau în persoană;

-Intocmirea si gestionarea documentelor de evidenta a personalului, organizarea recrutarii si selectiei personalului, lucrul cu programul REVISAL, intocmirea dosarelor de personal, oferirea informatiilor privind problemele de personal, precum si administrarea bazei de date de evidenta a personalului utilizand computerul;

-Asigurarea activităţilor de recrutare şi selecţie, de orientare şi integrare a noilor angajaţi, de evaluare a performanţelor individuale ale angajatilor şi de motivare;

- Stabilirea sarcinilor şi responsabilităţilor personalului în fişele de post conform structurii organizatorice şi ROF;

- asigurarea secretariatului comisie de cerecetare disciplinara.

Procedura de selectie 1.In vederea inscrierii la concurs, candidatii vor depune la Oficiul Juridic Gestiune Personal al Companiei de Apa Targoviste Dambovita SA din Targoviste, bld IC Bratianu, nr.50, pana la data de 12.02.2020, ora 12.00, un dosar de inscriere la procedura de selectie continand urmatoarele documente care sa dovedeasca indeplinirea cerintelor minime pentru ocuparea postului:

- dosar cu sina;

- cerere de inscriere la concurs (care se completeaza la sediul angajatorului);

- curriculum vitae;

- copie act de identitate;

-copie a diplomei de studii, copii certificate calificare/competente profesionale care sa dovedeasca indeplinirea cerintelor minime de calificare (diplomele si certificatele de calificare/competente profesionale vor fi aduse in original in vederea certificarii pentru conformitate cu originalul de catre angajator, urmand ca acestea sa fie remise candidatului la momentul depunerii dosarului);

- adeverinta care sa ateste starea de sanitate corespunzatoare, eliberata de medicul de familie;

2. Vor fi declarati admisi si vor participa la concurs numai candidatii care indeplinesc cerintele minime de mai sus. 3.Candidatii declarati admisi dupa verificarea indeplinirii conditiilor minime vor participa la proba scrisa de specialitate.

4. Proba scrisa de specialitate (cu subiecte din bibliografia de concurs) – test grila – va avea loc in data de 13.02.2020, ora 10.00 la sediul angajatorului.

5. Candidatii care vor obtine minim 70 de puncte la proba scrisa de specialitate vor participa la proba practica.

6. Proba practica va avea loc in data de 13.02.2020, ora 12.00 la sediul angajatorului.

Bibliografie 1. Legea nr. 53/2003, republicata -Codul Muncii; 2. Legea nr. 62/2011 a dialogului social; 3. Hotararea nr. 905 din 14 decembrie 2017 privind registrul general de evidenţă a salariaţilor; 4. Legea nr.241/2006 a serviciului de alimentare cu apa si de canalizare; 5. Legea 319/2006 privind protectia si securitatea in munca.